Вихід нової системи Hitachi Data Systems класу VM очікувало багато спеціалістів IT ринку по всьому світі. Звичайно, що у концепцію нової системи збереження було вкладено відпрацьовану стратегію компанії (до цього класу систем відносяться попередники USP VM та NSC).
Не пройшло і тижня після офіційної інформації про початок продажу нової системи збереження даних HUS VM - у мережі можна знайти багато цікавих матеріалів про результат творчого натхнення японських інженерів.
Але спочатку звернемося до тексту з офіційного прес-релізу представництва HDS у Росії та країнах СНД:
Ця система займає позицію між системами середнього рівня, HUS 100, та системами старшого рівня, VSP, що дозволяє зібрати в собі найкращі функціональні можливості масивів обох класів. Маючи модульну структуру, нова платформа HUS VM має гнучкі можливості збільшення дискового простору, що дозволяє масштабувати систему до 3.4 ПБ. Архітектура побудована на основі ідеології масивів VSP, що забезпечує перевагу серед систем середнього рівня. Вбудована віртуалізація масивів дозволяє керувати внутрішніми дисковими об'ємами будь-яких систем збереження даних. Варто також наголосити на тому, що система HUS VM дозволяє зосередити доступ до даних на рівні блоків, а також на файловому та об'єктному рівнях у межах єдиної платформи.
Отже, основною перевагою даного підходу стала доступність технологій "старшого брата" при порівняно дешевій апаратній реалізації на базі модульних систем класу Unified. Якщо раніше системи класу VM являли собою монолітну конструкцію, то в новій реалізації маємо компактний вигляд системи і можливість використання у звичайних серверних шафах, разом з іншим IT обладнанням.
У день офіційного оголошення про вихід нової системі в інтернеті з'явилися статті про технічні особливості системи HUS VM. Один з експертів, Nigel Poulton, на своєму сайті розмістив інформацію про свій перший досвід роботи із системою. Для тих, хто цікавиться деталями технічної реалізації буде цікаво ознайомитись з цим матеріалом.
Також є бажання нагадати про одного з технічних гуру Hitachi Data Systems - Ху Йошида, Vice President and Chief Technology Officer. Офіційний блог Ху Йошида, матеріал по HUS VM.
Колеги з російського офісу HDS підготували матеріал - опис платформи, що представляє основні технологічні ідеї системи і відмінності архітектурної будови обладнання. В результаті маємо розуміння механізмів роботи системи. Крім цього хочеться додати той факт, що розробники системи були у захваті від процесу розробки системи та написання мікрокоду. З їх слів - процес йшов дуже активно і без суттєвих складностей, що напряму впливає на якість роботи фінального продукту. Таким чином будемо сподіватися, що вже скоро користувачі у повному обсязі оцінять стабільну і потужну роботу нового сховища класу VM.
Архітектура та компоненти
Архітектура контролера і базове програмне забезпечення були позичені у флагманської системи зберігання HDS - Virtual Storage Platform. Можливість доступу до даних як на рівні блоків, так і по протоколам файлового доступу, Архітектура на базі двох контролерів та методи підключення дискових полиць є аналогічними з системами середнього класу Hitachi Unified Storage.Система HUS-VM, хоча і базується на принципах повністю комутованої архітектури VSP, має принципові відмінності від неї. Система являє собою відмовостійку конфігурацію з двох модульних контролерів, суміщених в одному шасі. Кожен з контролерних модулів включає комутатор, інтерфейсні модулі для зовнішньої і внутрішньої комутації, де основними компонентами є
- процесорний модуль з потужним 8-ядерним процесором
- головний модуль, в якому встановлений ASIC для обробки даних з дисків
- до 8 модулів кеш-пам'яті загальним об'ємом до 256 ГБ на всю систему
- спеціалізований модуль флеш-пам'яті з батареєю для запобігання втрати даних, не записаних на диск.
Як і в системах старшого рівня, кеш-пам'ять модулів контролерів є спільною для обох контролерів. У шасі встановлюються повністю резервовані компоненти живлення та охолодження.
У систему можна встановити до 1152 дисків SAS, NL-SAS і SSD, які підключаються до блоку з контролерами по шині SAS-6G, що гарантує високу пропускну здатність системи. Порти FC-8G, iSCSI-10G і FCoE-10G здатні забезпечити підключення серверів по всім варіантам блокових протоколів доступу до даних.
Платформа за допомогою модулів, що підключаються файлового доступу здатна надавати доступ до даних по протоколах CIFS, NFS і FTP, вирішуючи таким чином весь спектр завдань NAS сховища.
Масштабованість
Універсальна та масштабована система зберігання дозволяє управляти всіма типами даних. Платформа являє собою єдину систему, яка дозволяє реалізувати наступні варіанти зберігання даних:
- Система без внутрішніх дисків для віртуалізації сховищ даних різних виробників, що вже працюють в IT інфраструктурі організації;
- Система з підтримкою до 1152 внутрішніх дисків SAS, NL-SAS і SSD (розмір дисків 2.5 та 3.5 дюйма)
- Система для універсального доступу до даних. Додаткові файлові модулі забезпечують доступ до даних по файлових протоколам, гарантуючи консолідацію всіх типів даних в межах однієї платформи;
- Високопродуктивна система, повністю базується на швидкісних дискових накопичувачах з дуже високою продуктивністю.
- Комбінація описаних моделей дозволяє створити єдине середовище для будь-яких задач, представляє можливість гнучко масштабувати і вдосконалювати платформу для відповідності високим потребам і абсолютно новим завданням
Мобільність та ефективність
Система має унікальну особливість, що запозичена від системи старшого рівня. За допомогою механізму Hitachi Universal Volume Manager, HUS-VM може виступати в ролі засобу віртуалізації систем зберігання інших виробників. Цей функціоналдопомагаэ створити єдину універсальну платформу для зберігання різних типів даних без необхідності відмовлятися від старого обладнання. При цьому відкриваються можливості міграції даних між різними системами збереженні даних з максимальною швидкістю і з мінімальними ризиками.
Ефективність зберігання даних гарантується функцією Hitachi Dynamic Provisioning, яка допомагає створювати віртуальні пули дискових ресурсів і дозволяє виконувати динамічне виділення простору.
Для оптимального використання ресурсів в системі з різними типами дисків застосовується функціонал Hitachi Dynamic Tiering, що забезпечує міграцію блоків даних між різними рівнями зберігання. При необхідності програмне забезпечення Hitachi Tiered Storage Manager дозволяє в автоматичному або ручному режимі виконувати переміщення цілих логічних томів (LUN) між різними типами дисків (SSD, SAS, NL SAS) у режимі OnLine. Ліцензії HDP та HTSM входять в пакет програмного забезпечення Mobility Package, який можна придбати як опцію до системи.
Захист даних
Модульна архітектура, повне дублювання компонентів і можливість їх гарячої заміни створюють високонадійну платформу для зберігання даних.
Спеціальний програмний пакет Hitachi Dynamic Link Manager, який розгортається на стороні клієнтської операційної системи (Windows, Linux, UNIX і VMware), вирішує задачу автоматичного балансування навантаження між шляхами FC в мережі зберігання даних SAN (у більшості випадків виконується підключення серверів до сховищ даних через дубльовані канали зв'язку). У разі виникнення проблем з підключеннями, комутацією або апаратними ресурсами програмне забезпечення гарантує аварійне перемикання на доступні шляхи передачі даних і автоматично відновить підключення після усунення проблем.
Механізм Hitachi Thin Image забезпечує створення миттєвих знімків логічних томів, є наступним кроком розвитку функціоналу Copy-on-Write Snapshot і використовує функціонал Hitachi Dynamic Provisioning. Це дозволяє створювати дуже велику кількість моментальних знімків (до 1024 на один LUN). Для створення клонів томів (копія LUN, що зберігається окремо від оригіналу у повному обсязі) можна використовувати можливості Hitachi ShadowImage. Клони використовують для тестування, розробки, резервування та інших завдань.
У середовищі Windows при створенні миттєвих знімків томів, де знаходяться дані MS Exchange, MS SQL чи Sharepoint, є можливість забезпечити гарантію цілісності даних у копії. Складність самого процесу полягає у необхідності створювати миттєві знімки при прямому зв'язку системи збереження та програмного продукту Microsoft. Такий зв'язок можна побудувати при використанні програмного пакета Hitachi Application Protector (HAPRO), який інтегрується в операційну систему і програмне середовище самого сервісу. Програмне забезпечення і функціонал Thin Image, ShadowImage і HAPRO входять в пакет для локального захисту даних Local Protection Package.
Для файлових ресурсів локальний захист даних і клонування забезпечується унікальним механізмом, JetClone, що виконує описані задачі з максимально ефективними механізмами зберігання без фактичного копіювання вихідних даних. Через відсутність операцій копіювання процес створення клонів виконується практично моментально.
На платформі HUS-VM реалізовано механізм синхронної реплікації даних Hitachi TrueCopy Remote Replication і асинхронної реплікації Hitachi Universal Replicator. Спираючись на постановку задачі, наявні потужності і характеристики каналів зв'язку, можна використовувати той чи інший механізм реплікації даних для проектування відмовостійких рішень, для створення територіально-розподілених центрів обробки даних. Обидва цих рішення входять в пакет програмного забезпечення Remote Protection Package. Слід окремо сказати про унікальну особливість платформи - це можливість реплікації даних між HUS VM і платформою VSP, що значно розширює можливості використання нової системи в якості платформи для побудови резервних центрів обробки даних.
Корпоративну Flash анімацію (на англійській мові) стосовно бізнес переваг можна подивитися на сайті hds.com
Офіційна сторінка системи HUS VM на сайті Hitachi Data System
Система збереження даних Hitachi HUS VM вже доступна для замовлення в Україні. Згадуючи про популярність систем Hitachi VSP протягом 2011 календарного року в Україні - система HUS VM має великий шанс стати основною системою протягом 2013 року і скласти вагому конкуренцію рішенням таких брендів, як HP, EMC, IBM.
Немає коментарів:
Дописати коментар